Pierwszy miesiąc upłynął mi na poznawaniu kultury organizacji i zapoznaniu się z kalendarzem działań sklepu Kooperatywy SYNZO. Każdy sklep ma bowiem swój kalendarz – harmonogram pracy, harmonogram dostaw od którego zależy rytm pracy w sklepie.

Miałam możliwość zapoznać się z ciekawym oprogramowaniem magazynowym używanym w sklepie Kooperatywy o nazwie KIOSK. Przeszłam szkolenie z jego obsługi i teraz jestem odpowiedzialna za wprowadzanie do programu danych magazynowych,
sprawdzanie zgodności cen i stanów magazynowych.
Podczas tej pracy udało mi się wykryć kilka niezgodności w pracy Kooperatywy. Dzięki moim uwagom będą mogli poprawić sposób swojego działania.

 

 

Wraz z osobami działającymi w SYNZO udzielam się przy organizacji dostaw, poznałam już kilku dostawców warzyw i owoców ekologicznych, którzy przyjeżdżają do Aten na lokalny rynek.

Miałam też możliwość przedstawić członkom SYNZO sposób funkcjonowania Kooperatywy „Dobrze”. Moi greccy współpracownicy byli bardzo zainteresowani warszawskim modelem, spotkanie trwało kilka godzin i towarzyszyła mu owocna dyskusja. Wiem, że wyciągnęli ze spotkania sporo inspiracji.

Z moimi partnerami SYNZO co 2tygodnie organizujemy spotkania i wyznaczamy cele na kolejne dni.
Współpraca przebiega pomyślnie. Mam dużą autonomię i zostałam obdarzona dużym zaufaniem (już 3go dnia
dostałam klucze do sklepu).

Dwa razy w tygodniu pracuję też nad własnym projektem, choć na razie, w większości czas przeznaczam, na poznawaniu różnych przedsiębiorstw społecznych w Atenach. Grecja w ogóle, a Ateny w szczególności mają ogromną ofertę alternatywnych przedsiębiorstw społecznych. W tym tygodniu spotkam się z Kooperatywą, która importuje bezpośrednio
z Meksyku kawę od Zapatystów i kilka innych kluczowych produktów fair trade.

×

 

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Come possiamo aiutarti?